Aranżacja ogrodu – na baczność w ogrodzie

0
1494

Aranżując ogród warto pamiętać, aby jego kształt i charakter były dopasowane do otoczenia i zabudowań na posesji. Odpowiednia aranżacja ogrodu może sprawić ,że sprawić, że np.: zbyt długa przestrzeń wyda się krótsza, a nieatrakcyjne elementy staną się mniej widoczne i nieistotne w odniesieniu do całości kompozycji. Rośliny w dobrze zaaranżowanym ogrodzie równoważą puste przestrzenie, optycznie powiększają lub pomniejszają ogród.

Aranżacja ogrodu -ciekawe pomysły do ogrodu

Ciekawym pomysłem do ogrodu jest wprowadzenie elementów małej architektury, takich jak murki oporowe, trejaże, pergole lub ściany wertykalne. Mogą one w atrakcyjny sposób urozmaicić ogród. Dodatkowo podzielą go także na konkretne wnętrza, co optycznie go pomniejszy.

aranżacja ogrodu
Żywopłot

Kolejnym pomysłem do ogrodu są pionowe detale, spełniające również funkcję osłon od wiatru i słońca. To rozwiązanie jest często stosowane w miejscach przeznaczonych do wypoczynku oraz wzdłuż ścieżek. Eksponuje również rośliny o zwisających pędach.

aranżacja ogrodu
Ogród na dachu

Dla właścicieli ogrodów, którzy zmagają się z brakiem przestrzeni, a chcieliby podziwiać piękno roślin i kwiatów, ciekawym pomysłem może być ściana wertykalna, którą można samodzielnie i w prosty sposób wykonać.

aranżacja ogrodu
Zielona ściana

Projektując wspinającą się pionowo roślinność, należy przewidzieć, jakiej będą wielkości po upływie kilkunastu , a nawet kilkudziesięciu lat. W tym przypadku przewidywanie jest szczególnie ważne, gdyż pozwala na decyzje dotyczące wyboru konstrukcji oraz o zachowaniu odpowiednich odstępów między drzewami a obiektami architektonicznymi. W przyszłości zaprocentuje to lepszym funkcjonowaniem ogrodu oraz satysfakcjonującym efektem wizualnym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here