Ogród dla zapracowanych

0
2043
ogród dla zapracowanych
Berberys thunberga ‚Goldalita’

Wiele z osób pracujących rezygnuje z uprawy roślin ozdobnych ze względu na brak czasu, a przecież ciężko jest sobie wyobrazić ogród bez dostojnych drzew, kwitnących krzewów czy też pięknie zadarniających bylin, traw i roślin sezonowych. Istnieje doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych, które pragną mieć piękne ogrody. Wystarczy jedynie stworzyć nasadzenia, które nie będą zbyt wymagające. Różnorodność gatunków i odmian roślin ozdobnych jest ogromna, a możliwości ich wykorzystania prawie nieograniczone. Można więc je wykorzystać, by stworzyć łatwy w pielęgnacji ogród dla zapracowanych.

Jak stworzyć ogród dla zapracowanych

Stworzenie ogrodu dla zapracowanych, łatwego w pielęgnacji a jednocześnie atrakcyjnego nie jest niczym skomplikowanym. Oto kilka prostych rad:

  • warto posadzić byliny -praktycznie nie wymagają one pielęgnacji, są wieloletnie, niezwykle dekoracyjne
  • wybierać rośliny odporne na mrozy i choroby -najlepiej wybrać gatunki sprawdzone, trwałe, które nie są narażone na pojawienie się szkodników, nie wymagają zimowego okrycia
  • zwracamy uwagę na to, czy miejsce w ogrodzie, które przeznaczyliśmy dla danego gatunku spełnia jego wymagania
  • wybieramy rośliny niewymagające cięcia i formowania, podwiązywania
  • rezygnujemy z trawnika, który jest wymagający
  • ściółkowanie ograniczy wzrost chwastów, poprawi wilgotność podłoża, użyźni glebę
  • system automatycznego nawadniania załatwi za nas podlewanie
    do ogrodu dla zapracowanych najlepiej wybrać rośliny niewymagające

ogród dla zapracowanychTworząc ogród dla zapracowanych sadzimy także gatunki zimozielone. W ten sposób działka będzie się zmieniała wraz z porami roku i zawsze będzie coś się w niej działo. Do ogrodu dla zapracowanych najlepiej wybrać rośliny mało ekspansywne, nie wymagające regularnego cięcia oraz odpowiednio dobrane do warunków ogrodu takich jak: rodzaj gleby, wilgotność podłoża, nasłonecznienie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here